Select Page

Z željo, da bi našim učencem približali gozd kot naravno dobrino, ki jo moramo ceniti in varovati za prihodnje rodove, smo v letošnjem šolskem letu v sklopu  mednarodno uveljavljenega programa celostne okoljske vzgoje in izobraževanja v katerem uspešno sodelujemo že vrsto let, Ekošole, izbrali podprojekt Znanje o gozdovih. Svoje znanje o gozdovih so imeli šestošolci priložnost pokazati in nadgraditi v sredo, ko so dve uri pouka tehnike in tehnologije preživeli z gozdarjem. Najprej so v učilnici spoznavali pomen gozda iz okoljskega, socialnega in gospodarskega vidika, nato pa so svoje znanje poznavanja drevesnih vrst, gozdnih rastlin in živali dopolnili na terenu v gozdu na Klopotčevi učni poti. Nabrali so tudi nekaj materiala za dopolnjevanje herbarija drevesnih vrst, katerega so samostojno načrtovali in pri tehniški interesni dejavnosti izdelali devetošolci.

Prijetno druženje smo sklenili s prijateljstvom in načrtom za nadaljnje sodelovanje gozdarja z našo šolo.

 

Vam je prispevek všeč? Lahko ga delite.
Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest
(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost