Select Page

»Slep je, kdor se s petjam ukvarja,
Kranjec moj mu osle kaže;

pevcu vedno sreča laže,
on živi, umrjè brez dnarja.«

Prešernov dan praznujemo 8. februarja. Je dan, ko častimo slovensko kulturo, prebiramo knjige, obiščemo muzej, gledamo slovenske filme, pojemo naše pesmi. Ta dan smo ponosni na našo umetnost in kulturo.

France Prešeren je bil velik pesnik, ki se je rodil v kmečki družini, 3. decembra 1800, v Vrbi na Gorenjskem. Po študiju na dunajski pravni fakulteti se je vrnil v Ljubljano, kjer je delal kot odvetnik. V tem času je napisal večino svojih pesmi in pri pisanju teh ga je usmerjal Matija Čop. Prešeren je bil prvi Slovenec, ki se je v kakovosti svojega pisanja kosal s sodobniki po Evropi.

Z učenci naše šole smo obeležili Prešernov dan.

Želimo vam prešerno praznovanje kulturnega praznika.

 

Vam je prispevek všeč? Lahko ga delite.
Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest
(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost